Program akcí ve Velkém sále Lucerny

Dnes je 30.5.2016


   
Vytisknout tento program


7.6.2016 19:00 

Biffy Clyro (UK)

Koncert
Biffy Clyro (UK) Lucerna zažije pořádnou nakládačku. V červnu tam vystoupí Biffy Clyro!

Skotská rocková kapela Biffy Clyro zveřejnila zastávky svého turné k albu, které vyjde počátkem prázdnin. Jednou z jeho zastávek bude 7. června také pražská velká Lucerna.

Současně Biffy Clyro zveřejnili podrobnosti o svém novém albu Ellipsis. Ellipsis následuje dvojalbum Opposites z roku 2013 a vyjde 8. července u Warner Bros Records a 14th Floor Recordings.

V rozhovoru s Lowem zpěvák Simon Neil řekl: "Naším sedmým albem sdělujeme něco nového. Snažíme se mít pocit, jako by to bylo naše první album. Pořád máme koule. Pořád jsme tady, abychom vám dali ťafku."

V tiskové zprávě k singlu Wolves of Winter, který kapela vypustila nedávno do světa Neil říká: "Wolves of Winter je o nás jako o vlcích v transu a když se nám připletete do cesty, roztrháme vás na kusy.”

O novém sedmém albu zpěvák Simon Neil nedávno řekl časopisu NME, že bude maximálně "ujeté" a že to bude jejich dosud nejlepší deska. "Chtěli jsme se přinutit zahnout ostře doleva, nejít na jistotu," dodal. "Vůbec poprvé jsme si pořádně hráli s programováním, takže spíš než to osolit kytarami a zkreslením jsme se rozhodli zkusit jiné způsoby, jak naši hudbu zintenzivnit," pokračoval Neill.

"Bude to libovější a zároveň hustší než minule – žádné orchestry," dodal. "Tahle deska je opakem filmové hudby. Pokud naše poslední album bylo jako Ridley Scott, tohle je víc jako John Waters. Je pěkně špinavé! Ovlivnily nás nové hip-hopové desky, jako poslední A$AP Rocky – jsou tak zatraceně dobré, protože do hezkého zpěvu se dostávají grimeové, špinavé a děsivé zvuky a naopak. Pokoušíme se pořád dosáhnout rovnováhy věcí na hraně chaosu. Bude to znít jako Biffy, ale je to víc o ‘rockování’ spíš než o ‘rocku’."

Neill popsal album jako začátek nové kariéry: "Podle mě byly naše první tři alba lo-fi, hranatý prog-metal a ty naše tři poslední taková big-boy alba – s ohromnou, důležitou hudbou. A tahle deska objímá chaos. Tady jsme se poprvé cítili v temnotě trochu sami sebou. A to je myslím skvělé. Je to předpubertální deska! Restart."

"Je to první deska, na které se chci porvat. Dát lidem, co mě trochu štvou, co proto. Na téhle desce říkám, kdo jsem, tady jsou mé silné stránky a tady ty slabé. Je to fight rock."

Že jsou Biffy Clyro na živo přinejmenším stejně tak skvělí jako na deskách, předvedli v Česku už několikrát. Kapela, která hrála mimo jiné na stadiónu ve Wembley však v Česku své sólové koncerty doposud odehrála v pražských klubech. Pokaždé ale bylo vyprodáno a tak není divu, že svůj letošní koncert naplánovali do Velkého sálu pražské Lucerny.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
880 Kč(http://www.biffyclyro.com/)

16.6.2016 20:00 

Moderat

Koncert
Moderat Berlínská elektronická kapela Moderat se vrací do Prahy. Vystoupí 16. června ve Velkém sále Lucerny.

Gernot Bronsert a Sebastian Szary vystupující pod jménem Modeselektor a Sascha Ring známý pod jménem Apparat. Dohromady dravá a nevázaná hudební sloučenina Moderat. Potkali se poprvé v roce 2002, kdy díky této spolupráci vzniklo EP Auf Kosten der Gesundheit. Poté se každý z nich věnoval samostatné kariéře a významným bodem pro ně byla tour, kterou absolvovali s Radiohead. V roce 2009 po šesti letech znovu našli společnou cestu a tentokrát vydali album Moderat, kde kombinovali electro s hip-hopem. V roce 2013 přišli s propracovanějším albem II. Prvního dubna tohoto roku se můžeme těšit na další elektronickou pecku, a to album III, které nám v červnu představí v Praze.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
750 Kč(www.moderat.fm)
Pořadatel akce: Fource

28.6.2016 19:00 

Magdalena Kožená & Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Koncert
Magdalena Kožená & Ondřej Havelka a jeho Melody Makers Magdalena Kožená & Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

út 28. 6. 2016, 19:30, Lucerna, Velký sál, Praha

Koncert je součástí rezidence Magdaleny Kožené ve 120. koncertní sezoně České filharmonie.

„Dostala jsem v rámci svých rezidencí volnou ruku a mohla si zvolit umělce, s nimiž budu vystupovat, a vybrat hudbu, kterou publiku nabídneme,“ vysvětluje mezzosopranistka Magdalena Kožená, jak se zrodil v její kariéře naprosto výjimečný projekt, při němž bude zpívat jazz 20. a 30. let. Společně s Ondřejem Havelkou a jeho špičkovým swingovým bandem Melody Makers se v Lucerně představí v programu složeném z písní Colea Alberta Portera v aranžmá virtuózního trumpetisty Juraje Bartoše.

Magdalena Kožená dále k programu dodává: „Povzbudilo mě, když jsem slyšela, že zpěvačka Frederica von Stade, kterou obzvlášť obdivuji, nahrává CD se skladbami Colea Portera; zpívá jeho písně stejným způsobem jako klasiku, což mi připadá jako příjemný přístup. Takže se nebudu pokoušet znít jako jazzová zpěvačka; místo toho bych ráda ty písně zazpívala prostě tak, jak normálně zpívám. Samozřejmě s každým novým stylem je třeba se něco naučit. S bandem pracuji například na swingových rytmech, jak jsou zapsány v taktech. Samozřejmě je třeba zpívat tak, aby lidé rozuměli každému slovu, jinak to vyzní příliš operně. Hlavní myšlenkou je ale představit tuto hudbu tak, jak ji cítím já. “

Program:

Cole Albert Porter (1891–1964)

Jazz 20. a 30. let

(aranžmá Juraj Bartoš)
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
600-1500 Kč(www.kozena.cz)

1.7.2016 19:00 

Blackmore's Night

Koncert
BlackmoreDO ČESKÉ REPUBLIKY SE PO ROCE VRACÍ RITCHIE BLACKMORE SE SVÝM PROJEKTEM BLACKMORE'S NIGHT. VYDEJTE SE NA TAJUPLNOU CESTU S BLACKMORE ?S NIGHT - TENTOKRÁT V PROSTORÁCH VELKÉHO SÁLU PRAŽSKÉ LUCERNY.

„Středověké nálady a cikánské tanečnice....sklenice medoviny...píseň nebo dvě ... plápolající oheň v krbu....srdečná obsluha....jíst, pít a být šťastný.... jak rychle plyne čas do minulosti....v dobré společnosti...“ Ritchie Blackmore

Projekt Blackmore’s Night vznikl v roce 1997, když se britský kytarista Ritchie Blackmore spojil se svou životní partnerkou, a merickou zpěvačkou Candice Night.

Za pomoci akustických i elektrických kytar, smyčců a řady rozmanitých renesančních hudebních nástrojů se Blackmoreovi daří, za výrazné pomoci svůdného hlasu Candice, převést všechny zdánlivě nesourodé prvky hudby středověku, v níž splývají romantismu s s mysticismem, do vlastního, naprosto jedinečného stylu.

V dobách, kdy působil ve skupinách Deep Purple a Rainbow, tuto lásku chytře vsazoval do celkového pojetí energického rocku, až se z ní v jeho současném projektu Blackmore’s Night stal pevný a velice zřetelný prvek.

Ritchie, vokalistka Candice a jejich skupina představí materiál ze všech doposud vydaných desek – poslední nahrávka s názvem Al l Our Yesterday vyšla v listopadu 2015.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
890-1590 Kč(www.blackmoresnight.com)

19.8.2016 19:00 

DAMIAN „JR. GONG“ MARLEY / JAM - změna data koncertu

Koncert
 ZMĚNA DATA KONCERTU - nový termín: 29.8.
HVĚZDNÝ DAMIAN MARLEY VYSTOUPÍ POPRVÉ V ČESKÉ REPUBLICE
Damian Marley přijede poprvé do České republiky!
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
990+poplatky Kč 
Pořadatel akce: Jahmusic, Rock for Churchill a D Smack U Promotion

29.8.2016 19:00 

DAMIAN „JR. GONG“ MARLEY / JAM

Koncert
DAMIAN „JR. GONG“ MARLEY / JAM HVĚZDNÝ DAMIAN MARLEY VYSTOUPÍ POPRVÉ V ČESKÉ REPUBLICE
Damian Marley přijede poprvé do České republiky! Věta, kterou chtěl každý fanoušek reggae, dancehallu a urban music slyšet už dávno, se konečně stává skutečností… Nejmladší syn Boba Marleyho, který je zároveň mnohými vnímán jako ten nejplodnější a zároveň nejoriginálnější umělec celé rodiny, přijede do Prahy se svou kapelou v pátek 29. srpna 2016 a vystoupí ve Velkém sále Lucerny.

Damian Marley se narodil v roce 1978 v jamajském Kingstonu. Jeho matkou je Cindy Breakspeare, jazzová muzikantka, která vyhrála titul Miss World a do které se tehdy Bob Marley bezhlavě zamiloval a napsal pro ni mj. slavné skladby Waiting in Vain a Turn Your Lights Down. Sám Damian, přezdívaný po otci Jr. Gong, se věnuje hudbě od svých třinácti let a první sólové album Mr. Marley vydal v roce 1996. Mezinárodní úspěch přišel hned s druhou deskou Halfway Tree, za kterou si v roce 2002 odnesl svou první Grammy za nejlepší reggae album roku. Celosvětovou smršť zájmu o jeho jméno a reggae všeobecně pak odstartovalo třetí album Welcome to Jamrock, které vyšlo v roce 2005 a za které si odnesl jako vůbec první Jamajčan hned dvě Grammy najednou - nejlepší reggae album a nejlepší urban/alternative vystoupení. Stejnojmenný singl je dle časopisu Rolling Stone jednou ze sta nejdůležitějších skladeb celé dekády.

Na několikrát platinovém albu Welcome to Jamrock ale najdete mnohem více než jeden úspěšný singl. Deska produkovaná Damianem a jeho bratrem Stephenem totiž znovu zcela jedinečným způsobem propojila elementy reggae a dancehallu s hiphopem a R&B, takže se stala doslova vlajkovou lodí termínu urban music. Právě tady se objevil duet Road to Zion, kam si Damian pozval newyorského rapera Nase. Na základech této úspěšné spolupráce pak vzniklo celé společné album Distant Relatives, které vyšlo v roce 2010 a které ještě více posílilo spolupráci mezi světy reggae a hiphopu s velkým apelem na sociální situaci v Africe a dalších zemích obecně označovaných jako „třetí svět“. Marley je stejně jako jeho otec rastafariánem a uznává principy jedné lásky, jedné krve a také jednoho společného určení lidstva, kterého nelze dosáhnout bez spravedlnosti a porozumění mezi lidmi.

Kromě své sólové produkce má Damian za sebou spolupráci se spoustou velkých jmen napříč žánry. V roce 2011 překvapil hudební svět účastí v hvězdném projektu SuperHeavy, který vymyslel Dave Stewart a pozval k němu vedle Marleyho také Joss Stone a Micka Jaggera. Do povědomí fanoušků taneční hudby se zapsal především společným singlem se Skrillexem Make It Bun Dem. Jr. Gong také aktivně produkuje další talentované Jamajčany a jeho vydavatelství Ghetto Youths International každoročně vydává kompilaci Set up Shop. V kuloárech se také šeptá o jeho nové desce jako o horkém kandidátovi na příští Grammy, ale to se ještě nechme překvapit…

Vstupenky za 990 Kč (+ poplatky) budou k dispozici od 10. 3. 10:00 exkluzivně na www.goout.cz. Pokud preferujete fyzické vstupenky, můžete je zakoupit v prodejně Freshlabels, Panská 9, Praha 1
Od 1. 4. také v sítích Ticketpro a Ticketportal.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
990+poplatky Kč 
Pořadatel akce: Jahmusic, Rock for Churchill a D Smack U Promotion

6.9.2016 19:00 

Hana Zagorová 70

Koncert
Hana Zagorová 70 Hana Zagorová, jedna z největších hvězd a stálice české populární scény, devítinásobná Zlatá slavice, držitelka Diamantové desky Supraphonu za více než 10 milionů prodaných zvukových nosičů a členka Síně slávy hudebních cen Anděl, oslaví 6. 9. 2016 významné životní jubileum. Pro své příznivce si připravila narozeninový koncert v pražské Lucerně.

V programu zazní největší hity, ale i několik novinek z připravovaného alba O Lásce, které bude poprvé představeno a pokřtěno právě v Lucerně.

Hanku a její hosty bude doprovázet úžasná skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
390-1490 Kč(www.zagorovahana.cz)

26.9.2016 20:00 

Bill Bailey

One man show (anglicky)
Bill Bailey Bill Bailey vyráží na evropské turné, potěší i fanoušky v Praze.

Skvělý britský herec a stand-up komik, Mr. Bill Bailey, se na podzim chystá do České republiky. Významný představitel legendárního sitcomu Black Books vystoupí 26. září se svojí novou show Limboland ve velkém sále pražské Lucerny. Bill přijede ve vrcholné formě, když má za sebou vyprodaná představení v Singapuru či Hong Kongu a turné po Austrálii a Novém Zélandu. Show pohotového a vtipného komika, který se i na „těžké“ věci života umí podívat s ironií a patřičným nadhledem, se setkává s nadšeným ohlasem diváků a příznivým hodnocením kritiky.

Představení je v anglickém jazyce bez tlumočníka!
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
799-1299 Kč(https://www.facebook.com/events/179530972411090/)

22.10.2016 19:00 

SLADE (UK), speciální host: TURBO (CZ) - 35 let na scéně

Koncert
SLADE (UK), speciální host: TURBO (CZ) - 35 let na scéně SLADE /UK/

Speciální host: Turbo /CZ/ – 35 let na scéně

20.10.2016 od 19:00 Sonocentrum, Veveří 113, Brno

22.10.2016 od 20:00 Lucerna Velký sál, Štěpánská 61, Praha

Glamrockoví velikáni Slade se vrací do ČR!
Jeden z vůdčích představitelů glamrocku – skupina Slade - se na podzim 2016 vrací do České republiky. Po úspěšném vystoupení v brněnském Bobycentru v roce 2014 tato čtyřčlenná formace přijíždí zpět, aby zde odehrála dva koncerty: ve čtvrtek 20.10.2016 v brněnském Sonocentru, které vyniká skvělým ozvučením a akustikou, a v sobotu 22.10.2016 ve Velkém sále Lucerny v Praze. Na obou koncertech jim bude předskakovat tuzemská kapela Turbo, která byla založena v roce 1981, a tedy bude slavit 35 let na scéně.

Skupina začínala v roce 1966 pod názvem N'Betweens. Zakládajícími členy byli Dave Hill a Don Powell. Později si změnili název na Ambroze Slade, což nakonec zkrátili na Slade. V letech 1971 až 1975 vydali několik komerčně velmi úspěšných alb a singlů, jmenujme např. Far Far Away, My Oh My nebo skladba Merry Xmas Everybody, která je dodnes jednou z nejhranějších vánočních písniček. Všechny jejich koncerty byly dopředu automaticky vyprodány. V roce 1974 účinkovali v rockovém filmu Flame, jehož soundtrack obsahuje další velké hity - Far far away a How does it feel.

Po návratu z ročního turné po Spojených státech začala sláva skupiny ochabovat. Ve Velké Británii se totiž prosazovaly nové hudební směry – punk rock a new wave. Skupina se rychle vytrácela z médií i z předních míst hitparád. Na krátkou dobu se skupina vrátila na přední příčky hitparád začátkem 80. let se skladbami Run Runaway a My Oh My a naposled v roce 1991 se skladbou Radio Wall of Sound.

Skupina byla pověstná svými bouřlivými živými koncerty a živou komunikací s publikem. V popularitě překonala všechny své glamrockové souputníky Wizzard, Sweet, T. Rex, Suzi Quatro, Smokie, Gary Glittera i Davida Bowieho. Tvorba Slade významně ovlivnila další vývoj rockové hudby. Přestože se v USA příliš neprosadili, řada kapel přiznává inspiraci právě u Slade (za všechny jmenujme slavné KISS).

V Česku Slade vystoupí v aktuální sestavě: Dave Hill (kytara, zpěv, baskytara), Don Powell (bubny, perkuse), John Berry (baskytara, vokály), Mal McNulty (vokály, kytara).

Tuto glamrockovou legendu podpoří tuzemská poprocková formace Turbo, která letos slaví 35 let na scéně. Vystoupí v sestavě: Mirek Chrástka (kytary, zpěv), Martin Laul (klávesy, vokál), Jirka Lang (bicí, zpěv) a Petr „Bob“ Šťastný (basa, vokál) a odehrají průřez hity za celou svou kariéru. V playlistu jistě nebudou chybět známé hity jako Tak na co čekáš, Fénix z popela vstává, Krásným dívkám, Na křídlech racků, Hráč, Chtěl jsem mít a mnohé další.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
580-1690 Kč(www.slave.uk.com)

20.11.2016 19:00 

The Lumineers

Koncert
The Lumineers THE LUMINEERS (US) vystoupí poprvé v Praze

Americká kapela The Lumineers vystoupí poprvé v Praze. Uvidíme je 20. listopadu ve Velkém sále Lucerny.

The Lumineers vydali v roce 2013 stejnojmenné debutové album The Lumineers, za které byli hned dvakrát nominováni na prestižní cenu Grammy. S písněmi Ho Hey či Stubborn Love se probojovali na nejvyšší příčky hudebních žebříčků. Zakladatelé kapely – Wesley Schultz a Jeremiah Fraites složili píseň The Hanging Tree do filmu Hunger Games, která se stala světovým hitem. Tento týden v pátek 8. dubna vydají dlouho očekávané album Cleopatra. Folk rocková kapela nám dokáže svůj talent již v listopadu tohoto roku.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
850 Kč(thelumineers.com)

30.12.2016 19:00 

Galavečer profesionálního boxu a K1

Box
Galavečer profesionálního boxu a K1
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
499 Kč 

13.1.2017 19:00 

3. ročník večera plného zábavy ERSI for Farma

Benefiční akce
 
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
190-490 Kč 


 
(Hlavní stránka)  (Program)  (Koncerty a akce)  (Plesy)  (Vstupenky)  (Mapa sedadel)  (Informace pro pořadatele akcí)  (Jak k nám?)  (Galerie fotografií)  (Virtuální prohlídka)  (Kontaktujte nás) (Palác Lucerna
(lucpra.com)