Program akcí ve Velkém sále Lucerny

Dnes je 20.9.2014


      
Vytisknout tento program


2.10.2014 20:00 

Galavečer: Život s demencí

Koncert
Galavečer: Život s demencí Vážení přátelé,
srdečně vás zveme na slavnostní Galavečer společnosti ANAVITA v pražské Lucerně. Vyvrcholí jím osvětové dny s podtitulem "Alzheimerova choroba – Nejste na to sami" v Praze, Brně a Ústí nad Labem, kterými v návaznosti na Den Alzheimerovy choroby 21.9. chceme upozornit na raketově rostoucí počet lidí s touto chorobou mozku. A také na fakt, že nemoc s fatálními důsledky v posledních letech bourá věkové hranice. Účast na Galavečeru ANAVITY přijala celá řada výborných zpěváků, například oblíbený muzikálový herec Marián Vojtko, Václav NOID Bárta, zpěvačka Dasha, Kamila Nývltová, Monika Bagárová a další, ale také nejkrásnější dívky v Moravy a Čech, které předvedou kolekce známých českých módních návrhářů Kaloudy a Macháčka.
Slavnostnímu večeru dají punc neopakovatelnosti jistě také jeho milí průvodci - herci Eva Holubová a Bohumil Klepl.
A máme pro vás připravený i jeden krásný "bonbónek" na závěr - totiž křest úžasného kalendáře ANAVITA 2015. Přijďte si spolu s námi udělat radost a prožít překrásný, niterný zážitek.

Učinkují:
Eva Holubová, Bohumil Klepl
Orchestr Jakuba Smolíka, Ondřej Ruml, Václav Noid Bárta, Kamila Nývltová, Dasha, Marian Vojtko, Monika Bagárová, Boni Pueri
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
300, 500 Kč(Facebook Event)

3.10.2014 19:30 

Vivaldianno po roce v Lucerně v rámci 1.benefičního koncertu ČÍSLO NA BOHA 2014

Koncert
Vivaldianno po roce v Lucerně v rámci 1.benefičního koncertu ČÍSLO NA BOHA 2014 V návaznosti na turné Číslo na Boha tour 2014 a na následný hudební festival Frymburkfest Lipno 2014 pořádá projekt Číslo na Boha I. benefiční koncert v Praze, na který přijali pozvání Jaroslav Svěcený a Michal Dvořák.
Jejich Vivaldianno je mimořádně úspěšný hudební projekt, kde se autoři a interpreti při experimentování se zvuky klasických, etnických i elektronických nástrojů, nechali inspirovat nejen nadčasovou hudbou Antonia Lucia Vivaldiho, ale také geniálním Bachem a Mozartem, houslistou a skladatelem Fritzem Kreislerem či argentýnským mágem Astorem Piazzollou.
Jde o zcela unikátní spojení mezi hudbou minulosti a současnosti. Na koncertu vystoupí i dcera Jaroslava Svěceného, houslistka Julie Svěcená. Benefice je pokračováním započaté sbírky na pomoc deseti konkrétním dětem s hendikepem. Každý divák vybrané děti podpoří částkou 100,- ze vstupného (www.cislnaboha.cz).
Formální šeky budou rodinám předány v průběhu koncertu, jako na všech akcích projektu.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
170-690 Kč(www.cislonaboha.cz)

12.10.2014 12:00 

Ivo Toman v Lucerně - O štěstí

Přednáška
Ivo Toman v Lucerně - O štěstí Navštivte největší veřejné vystoupení Iva Tomana v Čechách a na Moravě. Zjistíte šokující pravdy o lidském štěstí. Dozvíte se jiná fakta než v nové knize Iva Tomana Štěstí na míru.

Proč byste měli navštívit tuto akci:
• Protože vás čekají šokující informace.
• Konkrétní návody jak si zvýšíte své okamžité štěstí i dlouhodobou spokojenost.
• Jde o největší veřejnou akci Iva Tomana v ČR. Máte jedinečnou možnost vidět ho naživo.

Dozvíte se:
• Zcela nové myšlenky, které jste ještě neslyšeli ani nečetli.
• Dokonce ani v žádném díle Iva Tomana a ani v knize Štěstí na míru.
• Jaké jsou zdroje lidského štěstí.
• Co má vliv na štěstí.
• Co nemá vliv na štěstí.
• Můžete si koupit štěstí?
• Slepé uličky při hledání štěstí, kterými si paradoxně lidé ubližují.

Z obsahu přednášky O štěstí:
• Proč je myšlenkový chaos a nespokojenost nejčastější stav mysli.
• Mezilidské vztahy a štěstí. Štěstí v rodině.
• Proč jsou ženy více nešťastné.
• Deprese, jejich příčiny a jak se jich zbavíte.
• Vnější a vnitřní zdroje štěstí.
• Jak si zvýšíte vaše okamžité štěstí i dlouhodobou spokojenost.
• Všeobecně rozšířené názory o štěstí a debilizace lidí.
• Proč nemůžeme dosáhnout nirvány.
• Proč esoterika a pozitivní myšlení nestačí ke štěstí.
• Vliv vašeho zdraví a věku na vaše štěstí.
• Sociální smrt a štěstí.
• Co je hédonismus? Proč ho stále děláme a proč nevede ke štěstí.
• Jak je to opravdu s talentem na štěstí.
• Můžete si štěstí vypočítat?
• Víra a štěstí.
• Peníze a štěstí.

Ivo Toman vám dá další rady, které vám změní život.
• Nebude vám předhazovat líbivé pohádky o štěstí, ale tvrdá fakta z různých výzkumů.
• Také nebudete muset tančit a objímat se se sousedy.

Program přednášky O štěstí:
12:00 - 13:30 Úvodní část
13:30 - 14:00 Přestávka
14:00 - 15:30 Druhá část
15:30 - 16:00 Přestávka
16:00 - 17:30 Závěrečná část
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
2990-4990 Kč(www.ivotoman.cz/ivo-toman-v-lucerne)

16.10.2014 20:00 

Joan Baez

Koncert
Joan Baez Koncert světoznámé písničkářky.
Joan Baez se vrací na místo, kde se našemu publiku představila poprvé - do Lucerny.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
990-1790 Kč 

30.10.2014 20:00 

Golden Touch Boombox (DJ Wich, Rytmus, Majk Spirit, Orion)

Koncert
Golden Touch Boombox (DJ Wich, Rytmus, Majk Spirit, Orion) DJ WICH X CHAMPION SOUND VE VELKÉM SÁLE LUCERNA

Pátek 13.6. tak trochu všechno změnil. DJ Wich X Champion Sound a elita domácího rapu na majku. 15 let dělání beatů chlápka with the golden touch. Pod jejich pódiem festivalu Votvírák 15.000 lidí. Magie. Kouzlo okamžiku, co propadal mezi prsty jak písek z přesýpacích hodin. Dozněl poslední tón. Zaplál poslední plamen. Konec. Už nikdy víc. Leda, že by… Ale to by muselo bejt.

Ale protože to by muselo bejt, tak je a nakonec taky bude. Tisíce děkovných dopisů. Hromady rad a porad. Všichni to myslí dobře, ale opakovat sebe nebo nějaký tupý trend? Zaběhnout zpátky do stáda a udělat to jak cvičená vopice tak a tam, kde to dělají všichni? Ne. Díky, ne. Chtělo to něco novýho. Nový místo a novou výzvu. Žádný opakování na jistotu. Risk. Velkej. Největší. Má to být slavnost. Chtělo to něco posvátnýho. Chrám. Takže proto Velký Sál Lucerna.

A je to venku. Stěny velké Lucerny, nasáklé historií poprvé rozezní na celej večer jen rap. Chystá se veliká věc. Oslava. Úplná celebrace. Gratulovat DJ Wichovi ke kulatinám dorazí nejen „pražský výběr“. Sebranka Česko Slovenského rapu je smetánka vlastně kompletní. Hoď na sebe jenom to nejlepší, protože lepší už to nebude nikdy. Ve čtvrtek 30.10. ve Velkém Sále Lucerna zlatá ruka DJ Wich a kapela Champion Sound a na majku následující all stars: Rytmus, Majk Spirit, Vladimir 518, Orion, Indy, La4, Paulie Garand, Boy Wonder, Martin Svátek, PIO Squad, Vec, Zverina, Elpe, Supa, Delik, Rasco a Separ. 1 producent, 1 band, 1 zvukař, 15 let beatů a 17 jmen za majkem je to, co tě čeká a nemine. Už jsi to viděl? Znova není potřeba? Tohle není znova. Tohle jsi neviděl. Tohle svět neviděl. Tohle je dvakrát takový, co minule. Tohle je úplně jinej level. Tohle je DJ Wich X Champion Sound ve Velkém Sále Lucerna. Tohle je mezník. Tohle je pokořená poslední meta. Tohle je historie. Dotknout se jí můžeš ve čtvrtek 30.10. Tohle bude veliký.

Golden Touch Boombox

DJ WICH X CHAMPION SOUND faturink

Rytmus, Majk Spirit, Vladimir 518, Orion, Indy, La4, Paulie Garand, Boy Wonder, Martin Svátek, PIO Squad, Vec, Zverina, Elpe, Supa, Delik, Rasco, Separ
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
323 Kč(www.facebook.com/events....)

1.11.2014 20:00 

LISA STANSFIELD

Koncert
LISA STANSFIELD POPRVÉ V ČESKÉ REPUBLICE. Jedna z nějvětších hvězd R´n ´B, soulu a popu 80. a 90.tých let, světoznámá zpěvačka Lisa Stansfield vystoupí v pražské Lucerně.
Její krása, oduševnělý zpěv a nadčasový tanec již mohli vidět diváci jak v Evropě tak i Americe, nyní budou mít tuto příležitost i čeští posluchači.
Mezi její nejznámější a nejúspěšnější skladby patří: „All Around The World“, „Change“, „Never, Never Gonna Give You Up“, „The Real Thing“, „Time to Make You Mine“, nebo „Set Your Loving Free“.
Lisa Stansfield nazpívala také několik duetů s Georgem Michaelem, Barry Whitem a skupinou Queen, a podílela se na nahrávkách Someday (I'm Coming Back) soundtracku k filmu Osobní strážce s Kevinem Kostnerem a Whitney Houston, a na písni k filmu Neslušný návrh s Robertem Redfordem a Demi Moore.
Dvakrát byla nominovaná na cenu Grammy v kategoriích Best New Artist a Best Female Pop Vocal Performance. Čtyři z jejích alb se staly mezinárodně nejprodávanější s více jak 15 miliony kopií a vytvořila více než 20 singlů. Lisa Stansfield nikdy netoužila po slávě, nesnažila se držet trednů, chtěla jen dělat dobrou hudbu a svojí kariéru přizpůsobila vlastnímu tempu života. Získala řadu ocenění, včetně Brit Awards, Billboard Music Award, nebo World Music Award. Její největší hit All Arount The World Track byl jedničkou hitparád v mnoha zemích světa. Ve Spojených státech, byl tento hit číslo jedna v hitparádě Hot Dance Club a Hot R & B / Hip-Hop Songs, a třetí v Billboard Hot 100.

V roce 2004 vydala své šesté studiové album The Moment, které produkoval Trevor Horn. Byla to sbírka největších hitů, která dosáhla na platinovou desku. Lisa Stansfield vyprodala své první britské turné, včetně londýnské Royal Albert Hall.
V roce 2013 se Lisa Stansfield vrátila do záře reflektorů se svým novým albem SEVEN na kterém se podílel i její manžel a dlouholetý spolupracovník Ian Davaney. Vydání nové desky provázelo v roce 2013 vyprodané evropské turné.
1.listopadu 2014 zavítá Lisa Stansfield poprvé i do České republiky, nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, která se koná od 20:00 hodin v pražské Lucerně.

V prodeji jsou také VIP vstupenky do lóží.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
950-2500 Kč 
Pořadatel akce: Fresh Agency, s.r.o.

3.11.2014 19:30 

Struny podzimu: Chris Thile & Brad Mehldau

Koncert
Struny podzimu: Chris Thile & Brad Mehldau Chris Thile – mandolína, zpěv
Brad Mehldau – klavír


Chris Thile vyniká výjimečnou virtuozitou a mimořádnou všestranností. Exceluje, ať hraje bluegrass, Bacha nebo originální lyrickou fúzi nejrůznějších hudebních stylů považovanou za svébytný žánr současné hudby. Brad Mehldau, výsostný improvizátor i přísný ctitel formy, kterého českému publiku představily poprvé právě Struny podzimu, bude letošnímu objevu Strun podzimu přinejmenším rovnocenným partnerem.

Chris Thile vyhledává pro svůj nástroj neustále nové výzvy – změnil tak zcela vnímání mandolíny jako relativně prostého nástroje majícího své uplatnění především ve folkové hudbě. V jeho rukou se z mandolíny stává sofistikovaný nástroj hrající přirozeně vedle bluegrassu klasický repertoár i jazzové improvizace. Proslavil se už s populárním bandem Nickel Creek, vydal 5 sólových alb a od roku 2007 přitahuje pozornost nadžánrového publika se svým kvintetem Punch Brothers, s kterým premiéroval i svou ambiciózní komorní suitu v Carnegie Hall. Vedle toho spolupracuje s celou řadou různorodých hudebníků – ať už s kytaristou Michaelem Davesem, violoncellistou Yo-Yo Mou, houslistou Stuartem Duncanem nebo Edgarem Meyerem (tato spolupráce mu vynesla v roce 2012 Grammy za nejlepší folkové album).

Série koncertů s jazzovým pianistou Bradem Mehldauem začala v roce 2012 a všichni kritici se shodují, že je to spojení více než šťastné přinášející nádhernou jednoduchost, přímost a přes pečlivě vystavěnou strukturu skladeb dokonalou lehkost. Ostatně Mehldau disponuje podobnou paletou zkušeností jako Thile – má za sebou sólové projekty, hraní v triu, komorní spolupráce v duu, např. s Patem Methenym, či skladatelské zakázky pro Carnegie Hall (Love Poems to God s René Fleming, Love Songs s Anne Sofie von Otter).
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
430-1090 Kč(www.strunypodzimu.cz)
Pořadatel akce: Struny podzimu

14.11.2014 20:00 

Škwor

Koncert
Škwor Živočich, jehož neseme v názvu, je tvor družný. Encyklopedie to píší a my z praxe potvrzujeme.
Ať v Horní či Dolní, festivalech nebo klubech, se naše řady stále rozrůstají. Jedno místo je však jiné… Chodí se kolem něj po špičkách, vyslovuje šeptem, je spojeno se spoustou zvučných jmen a máme z něho obrovský respekt.
Nakonec jsme se rozhodli, podívat se mu zpříma do očí a pozvat Vás tam.
Ta akce se pojmenovala vlastně sama a zní : ŠKWOR V LUCERNĚ 14.11.2014
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
320 - 550 Kč(www.skwor.cz)

18.11.2014 20:00 

Hollywood Undead

Koncert
Hollywood Undead Skvělá zpráva pro fanoušky tvrdých rockových kytar! Americká rap-rocková formace Hollywood Undead se představí pražskému publiku v úterý 18.11. 2014. Skupina, jejíž členové zásadně vystupují v maskách připomínajících hokejové dresy a ke komunikaci používají výhradně přezdívky, přijede v rámci světového turné i do Prahy.

Hollywood Undead vznikli v roce 2005 v Los Angeles poté, co frontman J-Dog a dnes již bývalý člen Deuce nahráli debutový singl The Kids na MySpace, ze kterého se takřka přes noc stal internetový hit. Větších úspěchů se ale dočkali až s albem "Swan Songs" z roku 2008 - to se dokonce umístilo na 22. místě americké TOP 200. Následovalo turné s tehdy ještě neobjeveným producentem, jež si říkal Skrillex - a dohromady si říkali Sonny and the Blood Monkeys.

Další dvě alba, "American Tragedy" z roku 2011 a "Notes from the Underground" vydané loni, již byly ve znamení vyprodaných stadiónů, hitovek jako We Are nebo Hear Me Now a miliónů shlédnutých videí na internetu. Neunikli ani srovnání s takovými matadory jako jsou Linkin Park nebo Black Sabbath.

Přijďte si poslechnout temné melodie a výmluvné texty losangeleských rockerů Hollywood Undead v úterý 18. listopadu 2014 v Praze.

Koncert je přemístěn z ROXY - původně zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
690 Kč(www.fource.cz)
Pořadatel akce: Fource Entertainment

19.11.2014 19:30 

Ivan Král

Koncert
Ivan Král IVAN KRÁL SE VRACÍ

Jeden z našich nejúspěšnějších rockových umělců, kteří se dokázali prosadit za oceánem, skladatel, zpěvák, kytarista Ivan Král se vrací na česká pódia.

Spoluhráč a spolupracovník takových hvězd, jakými jsou Iggy Pop, Patti Smith, či David Bowie, producent desek skupin Lucie, Garage, či Mňáda a Žďorp, se nesmazatelně zapsal mezi naše největší rockové legendy.
U příležitosti vydání své nové desky se tak představí 18. listopadu v brněnském Semilasse a o den později 19. listopadu ve Velkém sále pražské Lucerny.
Sekundovat mu bude rocková formace včele s Honzou Ponocným. Nevylučujeme ani další překvapení.

Nenechte si ujít!!
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
490 Kč 

23.11.2014 19:00 

Dee Dee Bridgewater

Koncert
Dee Dee Bridgewater Americká jazzová zpěvačka Dee Dee Bridgewater připomene 23. listopadu v Praze osobnost Billie Holiday

Hvězdná americká jazzová zpěvačka a držitelka tří Grammy Dee Dee Bridgewater vystoupí 23. listopadu ve velkém sále pražské Lucerny. Do České republiky se vrátí s programem k zatím poslední nahrávce Eleanora Fagan (1917-1959): To Billie With Love From Dee Dee, na které vzdává hold jazzové legendě Billie Holiday. “Tímto albem jsem vyjádřila obrovský respekt a obdiv zpěvačce, díky níž jsem se já i další mohly vydat na hudební dráhu,” říká Dee Dee Bridgewater, která ztvárnila roli Billie Holiday v divadelním představení Lady Day uvedeném v Paříži a Londýně v letech 1986 a 1987. Dee Dee Bridgewater v Praze hostovala dvakrát s obrovským úspěchem ve vyprodaných sálech na festivalu Struny podzimu.

Dee Dee Bridgewater, která se narodila v roce 1950, se za čtyřicet let hudební dráhy vypracovala mezi nejlepší světové jazzové vokalistky. Několikrát se na nahrávkách vrátila k tvorbě předních hudebních osobností - např. v roce 1997 album Dear Ella připomnělo Ellu Fitzgerald, v roce 1995 vzdala poctu Horaci Silverovi na albu Love and Peace: A Tribute to Horace Silver a v roce 2002 uctila Kurta Weila na nahrávce This Is New. “U alba Eleanora Fagan jsem chtěla, aby bylo jiné - modernější a oslavné, ne nahrávka, která je temná a patetická. Chtěla jsem, aby znělo radostně,” vysvětluje Dee Dee Bridgwater k poctě, která jde hlouběji než pouhé napodobení hudby Billie Holiday. “Billie si zaslouží, aby její hudba zazněla v jiném světle. Určitě jsem ji nechtěla imitovat,” dodává Dee Dee Bridgewater. O nová aranžmá dvanácti skladeb se postaral dlouholetý spoluhráč Dee Dee Bridgewater pianista Edsel Gomez. Ke skvělé nahrávce, která získala Grammy, přispěli velkou měrou další hvězdní doprovodní hudebníci - James Carter, Christian McBride a Lewis Nash. “Byla to moje vysněná kapela,” dodává Bridgewater. Na nahrávce tak znějí v nových aranžmá takové legendární skladby jako Good Morning Heartache, Lover Man, Mother’s Son-in-Law, You’ve Changed, Fine and Mellow a další. “Podle kréda, že chci vždy jít dopředu, rozvíjet moji hudbu, nevracet se, výsledná nahrávka nezní jako představení Lady Day, ale nově. Vyzařuje lásku,” uzavírá Dee Dee Bridgewater. A tuto lásku a radost budou moci zažít návštěvníci pražského koncertu v Lucerně.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
890-2590 Kč(www.deedeebridgewater.com)
Pořadatel akce: Charm Music

2.12.2014 19:30 

Pavel Šporcl - Gipsy Way Orchestra

Koncert
 Gipsy Fire - Generali Tour 2014
Host: Vojtěch Szabó - akordeon
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
790-1490 Kč 

7.12.2014 19:30 

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Koncert
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Když zaválí hot-jazz nebo swing

Zbrusu nový koncertní program našeho orchestru!
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
450-800 Kč(www.melodymakers.cz)

10.12.2014 19:00 

Petra Janů & Věra Špinarová

Koncert
Petra Janů & Věra Špinarová Exclusivní spojení jedinečných hlasů
Tour 2014
Doprovází Golem & Band Adama Pavlíka
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
490-1890 Kč 

11.12.2014 19:00 

Petra Janů & Věra Špinarová

Koncert
Petra Janů & Věra Špinarová Exclusivní spojení jedinečných hlasů
Tour 2014
Doprovází Golem & Band Adama Pavlíka
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
490-1890 Kč 

17.12.2014 20:00 

vypsaná fiXa

Koncert
vypsaná fiXa Veselé Vánoce s vypsanou fiXou!
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
230 (od 1.4. 280) Kč(www.vypsanafixa.cz)

21.12.2014 19:00 

Vánoční koncert - Helena Vondráčková, host Ondřej Brzobohatý

Koncert
Vánoční koncert - Helena Vondráčková, host Ondřej Brzobohatý Tradiční vánoční koncert
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
290-5000 Kč(www.helenavondrackova.cz/)
Pořadatel akce: Agentura MM

15.1.2015 19:00 

Milan Drobný – Narozeninový galakoncert

Koncert
Milan Drobný – Narozeninový galakoncert Narozeninový galakoncert k 70. narozeninám zpěváka Milana Drobného v pražské Lucerně v úterý 13. Ledna 2015.
Účinkují:

Milan Drobný

Charlie Band
a hosté: Miro Žbirka
Jiří Suchý
Václav Neckář
Petra Janů
Dalibor Janda
Petr Spálený
Petr Kolář
Yvetta Simonová
Leona Machálková
Martin France
Heidi Janků
Yvonne Přenosilová
Kamelie
Dasha
Ondřej Ruml
Felix Slováček
Jiří Štědroň
Gabriela Goldová...

....... a možná přijde i... :) :) :)
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
290-1290 Kč 

21.2.2015 20:00 

Smokie (UK)

Koncert
Smokie (UK) Legendární Smokie slaví 40 let na scéně!

Písničky Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol jsou dodnes hity, jejichž melodie mají v uších generace posluchačů a které dosud nevymizely z playlistů rozhlasových stanic. O popularitě svědčí i fakt, že některé z hitů se v Česku dočkaly dokonce svých coververzí (jmenujme např. Alenka v říši divů od Karla Zicha, Mýdlový princ od Václava Neckáře či Prohrát není žádná hanba od Argemy).

V pátek 20.2.2015 v moderním brněnském sále Sono Centrum Music Club a v sobotu 21. února 2015 je ve Velkém sále pražské Lucerny fanouškům naservírují britské glamrockové legendy Smokie a pozor! V roce 2015 kapela oslaví 50 let od svého založení a 40 let na scéně!

Počátky kapely se datují do roku 1965, kdy na gymnáziu v anglickém městě Bradford vznikla skupina v čele se zpěvákem Chisem Normanem. Kapela několikrát změnila svůj název – Yen, Essence, Elizabethans, Smokey, až v polovině 70. let zvoli název Smokie, pod kterým vystupují dodnes.

Smokie v prvních letech své existence vystupovali pouze v malých klubech v okolí svého bydliště. Brzy však jejich popularita začala stoupat, vydali několik singlů, absolvovali různá televizní vystoupení i menší turné. V roce 1975 si mladých muzikantů všimnul vlivný producent Nicky Chin a ujal se jich. Smokie vydali své debutové album a následně ovládli světové hitparády! První singl nového alba „If you think you know how to love me“ se brzy stal hitem, následovalo s obrovským úspěchem „Don´t play your rock´n´roll to me“ a Smokie se rychle zařadili ke světové hudební elitě a takovým hvězdám 70. let, jako jsou Pink Floyd nebo Rolling Stones!

Za svou existenci glamrockoví Smokie vydali přes dvě desítky studiových alb, nechybějí samozřejmě ani kolekce největších hitů a živá alba. Od roku 1996 skupinu tvoří: Mike Craft - hlavní zpěvák, kytara; Mick McConnell - hlavní kytara, zpěvák; Terry Uttley - basová kytara, zpěvák; Steve Pinnell - bubny; Martin Bullard - klávesové nástroje.

Začátek programu, jehož hlavními hvězdami budou Smokie, je v Brně plánován od 19 hodin, v Praze pak od 20 hodin. Program slavnostního koncertu rozšíří speciální host KEKS. Kapela KEKS působí na naší rockové scéně již přes 30 let. Koncertuje v sálech a v hudebních klubech po celé ČR s vlastními skladbami, rockovými vypalovačkami i ploužáky. Dále kapela vystupuje na významných festivalech, jako je Votvírák, Sázavafest, Benátská noc a další.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
790-1590 Kč(Brnokoncert)
Pořadatel akce: Brnokoncert


 
(Hlavní stránka)  (Program)  (Koncerty a akce)  (Plesy)  (Vstupenky)  (Mapa sedadel)  (Informace pro pořadatele akcí)  (Jak k nám?)  (Galerie fotografií)  (Virtuální prohlídka)  (Kontaktujte nás) (Palác Lucerna
(lucpra.com)