Program akcí ve Velkém sále Lucerny

Dnes je 28.9.2016


 
Vytisknout tento program


2.10.2016 19:00 

Passenger (UK)

Koncert
Passenger (UK) Britský zpěvák a skladatel Passenger se po dvou letech chystá do Prahy, tentokrát i s celou svou kapelou. Jako speciální host vystoupí folkový zpěvák a skladatel Gregory Alan Isakov. Koncert proběhne 2. října 2016 ve Velkém sále Lucerny.

Příběh o tom, kterak se z pouličního umělce stala hvězda světového formátu, je jak vystřižený z romantického filmu. Úspěchu předcházela hitovka Let Her Go, kterou do dnešního dne jen na youtube viděla miliarda lidí. Britský zpěvák a skladatel Mike Rosenberg (alias Passenger) neusnul na vavřínech a chystá další, v pořadí osmé, studiové album. Pilotní singl s názvem Somebody’s Love vyšel v červnu letošního roku. V říjnu se tedy můžeme těšit na unikátní vystoupení. Passenger vůbec poprvé zahraje i s celou kapelou, představí písně z očekávaného alba a neopomene ani populární kousky z předešlé tvorby.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
750 Kč(www.passengermusic.com)

4.10.2016 20:00 

3. slavnostní galavečer nadace Život a demencí a Anavity

Galavečer
3. slavnostní galavečer nadace Život a demencí a Anavity Finalista britského X-Factoru Danyl Johnson, zpěváci Marek Ztracený, Martin Chodúr, Hana Holišová a Eva Burešová v doprovodu skvělého TOP Bandu Jana Smolíka. Součástí slavnostního Galavečera ve Velkém sále kultovní pražské Lucerny, jehož cílem je upozornit na prudký nárůst Alzheimerovy choroby, bude také módní přehlídka známé návrhářky Beaty Rajské. Na mole se předvedou úspěšné modelky a aktuální české Miss, mezi kterými nebude chybět Miss Earth 2012 Tereza Fajksová, Aneta Vignerová, Gabriela Lašková (Kratochvílová), Nikol Švantnerová, Veronika Chmelířová či Andrea Bezděková a Natálie Kotková. Emocemi nabitým večerem provází herec a moderátor Jan Čenský.

Již třetí ročník výjimečné akce s neopakovatelnou atmosférou a charitativním podtextem, jejímž vrcholem bude křest osvětového kalendáře nadace Život s demencí a Anavity.

Přijďte si pro krásný zážitek!
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
250 Kč 

8.10.2016 10:00 

David Icke – Worldwide Wake Up Tour 2016

Přednáška
David Icke – Worldwide Wake Up Tour 2016  Britský spisovatel a myslitel David Icke již 25 let odhaluje šokující tajemství a zatajované informace týkající se historie lidstva i našeho každodenního života. Zabývá se otázkou KDO A CO OPRAVDU KONTROLUJE TENTO SVĚT. Na mnoha konkrétních případech ukazuje na propojení politické a ekonomické moci a varuje před tendencemi k totalitě, které tato spojení mohou přinášet. Informuje své čtenáře o hrozícím globálním fašistickém státě, varuje masy před plány třetí světové války, která bude mít za následek vytvoření jediné síly, která bude vládnout celému lidstvu na planetě Zemi. Poukazuje na Nový světový řád, který se dnes formuje přímo před našima očima.

Hlavní témata:

“Měsíční matrix”... je náš Měsíc záměrně vytvořeným umělým tělesem?
“Struktura královských linií”… původ a účel královských rodů v politice.
“Problém, reakce, řešení”… kým a proč jsou problémy ve světě vytvářeny?
“Věčná láska”… uvědomujeme si, kdo vlastně jsme?
“Konec strachu a potlačování.”
"Uprchlická krize" ...a jak z ní ven.

Využijte jedinečné příležitosti a zúčastněte se debaty o důležitých otázkách, které ovlivňují náš každodenní život.

Prodej vstupenek zde.
Prednáška trvá od 10:00 - 20:00.
  1700-2350 Kč(www.davidickeinfo.cz)

14.10.2016 19:00 

Světová premiéra filmu FIRST CONTACT

Koncert
Světová premiéra filmu FIRST CONTACT Srdečně vás zveme na světovou premiéru unikátního dokumentárního filmu o Basharovi „First Contact“.

Dokumentem vás provází hlas herce JAMESE WOODSE, oceněného Zlatým glóbem a nominací na Oskara. Film vypráví skutečný příběh Darryla Anky, kterého setkání s UFO přivedlo až k tomu, že se stal médiem při channelingu mimozemské bytosti známé jako Bashar, která dodává lidstvu důležité zprávy. Film se zabývá potenciálním pozitivním vlivem mimozemského kontaktu na naši společnost.

Darryl Anka bude mít úvodní řeč a po filmu bude následovat krátká diskuse s diváky.

Prodej vstupenek zde
  390-590 Kč(basharineurope.com/cz/)

15.10.2016 17:00 

Havel @80

Vzpomínková akce
Havel @80 Havel@80 v Lucerně aneb osmdesát gratulantů k osmdesátinám.

V sobotu 15. října 2016 naplní pražský palác Lucerna oslava 80. narozenin Václava Havla. Vyvrcholí tak projekt „Havel@80“, jímž si Knihovna Václava Havla po celý rok připomíná prezidentovo nedožité jubileum.

Večer zahájí slavnostní otevření výstavy a knihy Hele, Havel!, sestavených výhradně ze snímků pořízených neprofesionálními fotografy, které Knihovna Václava Havla získala na základě veřejné výzvy. Za prvních šest měsíců od jejího vyhlášení do Knihovny doputovalo více než 1300 snímků od bezmála dvou set autorů!

Krátce po vernisáži rozezní Lucernu čtveřice pódií, na nichž se během noci a brzkého rána vystřídají více než čtyři desítky hudebních skupin. V prostoru kavárny a malého kinosálu se v tomtéž čase rozeběhnou filmové projekce, které divákům nabídnou pestrou koláž z života a díla Václava Havla…

Osmdesát zpěváků, moderátorů, herců, hudebníků, výtvarníků, režisérů, spisovatelů a přátel vystoupí s blahopřáním. Přidejte se i vy ke gratulantům a oslavte s námi stále živý odkaz velké postavy moderních českých dějin – spisovatele, dramatika, myslitele, bojovníka za lidská práva a československého a českého prezidenta – Václava Havla!
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
 (www.havel80.cz/cs/kalendar/13)

19.10.2016 13:00 

Přednáška Jeho Svatosti dalajlamy - Sekulární etika

Přednáška
Přednáška Jeho Svatosti dalajlamy - Sekulární etika Tibetský duchovní vůdce Jeho Svatost 14. dalajlama vystoupí v pražském paláci Lucerna na přednášce „Sekulární etika“.
Přednáška se uskuteční ve středu 19. října 2016.

Přednáška se uskuteční v angličtině a bude konsekutivně tlumočena do češtiny.

Jeho Svatost dalajlama vystoupí i v rámci konference Forum 2000, která se v Praze uskuteční ve dnech 16. až 19. října 2016.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
400-850 Kč(www.forum2000.cz/)

22.10.2016 19:00 

SLADE (UK), speciální host: TURBO (CZ) - 35 let na scéně

Koncert
SLADE (UK), speciální host: TURBO (CZ) - 35 let na scéně SLADE /UK/

Speciální host: Turbo /CZ/ – 35 let na scéně

20.10.2016 od 19:00 Sonocentrum, Veveří 113, Brno

22.10.2016 od 20:00 Lucerna Velký sál, Štěpánská 61, Praha

Glamrockoví velikáni Slade se vrací do ČR!
Jeden z vůdčích představitelů glamrocku – skupina Slade - se na podzim 2016 vrací do České republiky. Po úspěšném vystoupení v brněnském Bobycentru v roce 2014 tato čtyřčlenná formace přijíždí zpět, aby zde odehrála dva koncerty: ve čtvrtek 20.10.2016 v brněnském Sonocentru, které vyniká skvělým ozvučením a akustikou, a v sobotu 22.10.2016 ve Velkém sále Lucerny v Praze. Na obou koncertech jim bude předskakovat tuzemská kapela Turbo, která byla založena v roce 1981, a tedy bude slavit 35 let na scéně.

Skupina začínala v roce 1966 pod názvem N'Betweens. Zakládajícími členy byli Dave Hill a Don Powell. Později si změnili název na Ambroze Slade, což nakonec zkrátili na Slade. V letech 1971 až 1975 vydali několik komerčně velmi úspěšných alb a singlů, jmenujme např. Far Far Away, My Oh My nebo skladba Merry Xmas Everybody, která je dodnes jednou z nejhranějších vánočních písniček. Všechny jejich koncerty byly dopředu automaticky vyprodány. V roce 1974 účinkovali v rockovém filmu Flame, jehož soundtrack obsahuje další velké hity - Far far away a How does it feel.

Po návratu z ročního turné po Spojených státech začala sláva skupiny ochabovat. Ve Velké Británii se totiž prosazovaly nové hudební směry – punk rock a new wave. Skupina se rychle vytrácela z médií i z předních míst hitparád. Na krátkou dobu se skupina vrátila na přední příčky hitparád začátkem 80. let se skladbami Run Runaway a My Oh My a naposled v roce 1991 se skladbou Radio Wall of Sound.

Skupina byla pověstná svými bouřlivými živými koncerty a živou komunikací s publikem. V popularitě překonala všechny své glamrockové souputníky Wizzard, Sweet, T. Rex, Suzi Quatro, Smokie, Gary Glittera i Davida Bowieho. Tvorba Slade významně ovlivnila další vývoj rockové hudby. Přestože se v USA příliš neprosadili, řada kapel přiznává inspiraci právě u Slade (za všechny jmenujme slavné KISS).

V Česku Slade vystoupí v aktuální sestavě: Dave Hill (kytara, zpěv, baskytara), Don Powell (bubny, perkuse), John Berry (baskytara, vokály), Mal McNulty (vokály, kytara).

Tuto glamrockovou legendu podpoří tuzemská poprocková formace Turbo, která letos slaví 35 let na scéně. Vystoupí v sestavě: Mirek Chrástka (kytary, zpěv), Martin Laul (klávesy, vokál), Jirka Lang (bicí, zpěv) a Petr „Bob“ Šťastný (basa, vokál) a odehrají průřez hity za celou svou kariéru. V playlistu jistě nebudou chybět známé hity jako Tak na co čekáš, Fénix z popela vstává, Krásným dívkám, Na křídlech racků, Hráč, Chtěl jsem mít a mnohé další.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
580-1690 Kč(www.slave.uk.com)

23.10.2016 18:00 

Samson 60

Koncert
Samson 60 Samson Lenk slaví 60 a přijde mu gratulovat spousta kamarádů...
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
380-780 Kč(www.samsonlenk.cz)

5.11.2016 19:00 

A Tribute to Freddie Mercury

Koncert
A Tribute to Freddie Mercury Freddie Mercury, jež je právem považován za jednoho z nejlepších rockových interpretů všech dob, má v letošním roce dvě významné jubilea. 24. listopadu uplyne 25 let od zákeřné smrti. Nebýt nemoci AIDS, 5. září by oslavil 70. narozeniny. Zároveň uběhlo letos 30 let od nejúspěšnějšího turné skupiny Queen - Magic tour 1986.

Freddie Mercury se narodil jako Farrokh Bulsara na východoafrickém ostrově Zanzibar. V devíti letech byl poslán do internátní školy v indickém Bombaji, kde se mu dostalo klasické britské, včetně výuky hry na klavír, což pozitivně ovlivnilo jeho hudební kariéru. První skupinu, založil se svými spolužáky ještě v Indii, jmenovala se The Hectics a spoluhráči mu vymysleli přezdívku, dle které ho zná celý svět, Freddie. Po osmi letech v Indii se rozhodl vrátit do Zanzibaru, dále studoval v klášterní škole. Vzhledem k politické situaci v Zanzibaru, se rodina v roce 1964 přestěhovala do Velké Británie.

V "normální" škole se Freddie necítil dobře, proto se v roce 1966 rozhodl pro studium na londýnské umělecké škole Ealling College of Art. Většinu času tráví se studentem Timem Staffelem, který v roce 1968 zakládá kapelu Smile, společně s Rogerem Taylorem a Brianem Mayem. Po slibném začátku se kapele nedaří a Freddie se nabídne, že by chtěl v kapele zpívat. Paradoxem je, že jediný, kdo nesouhlasil, byl Freddieho kamarád Tim Staffel, který ho s Brianem a Rogerem seznámil. Tim odchází, kapela mění název, Freddie prosazuje přes protesty Briana a Rogera, jméno Queen. Po delším hledání se ke kapele přidává baskytarista John Deacon. V tomto složení vydržela kapela až do Freddieho skonu, v roce 1991.

První tři alba skupiny byly hodně syrové. První album byl v tehdejším tisku označován jako propadák, album Queen II se však pomalu šplhal řebříčkem prodejnosti. Velký průlom neslo třetí album Sheer Heart Attack, které se v britské hitparádě, vyšplhalo na druhé místo. Následující album A Night At The Opera s hity jako ´39, LoveOof My Life, ale hlavně Bohemian Rhapsody již nikoho nenechává na pochybách, že z kapely Queen se stává celosvětový fenomén.

Následující alba A Day At The Races, New of The World nebo Jazz, nabízí plejádu hitů, jako například We Will Rock You, Bicycle Race, Somebody to Love, Don´t Stop Me Now a samozřejmě fenomenální We Are You Champions.

První kapitolu skupiny Queen, mapuje živé dvojalbum Live Killers,následuje The Game s hity Crazy Little Thing Called Love nebo Save Me, následuje filmový soundtrack Flash Gordon. Na albu Hot Space se poprvé podílí autorsky někdo jiný, než členové Queen. V megahitu Under Pressure, spojili síly s neméně slavným Davidem Bowiem.

Po úspěchu alba Hot Space si Queen dali téměř dvouletou pauzu. Brian May produkoval alba jiným skupinám, vydává své minialbum, Freddie natáčí v Německu své album Mr. Bad Guy

Po pauze začínají členové kapely experimentovat se zvuky, na albu The Works se objevují písně Rogera Taylora a Johna Deacona, které se stávají obrovskými hity. Svým odklonem od klasického roku, si písněmi Radio Ga Ga (Roger Taylor) a I Want to Break Free (John Deacon) si získali obrovské zástupy fanoušků, kteří do té doby o skupinu Queen, nezavadili...

V roce 1985 odehrávají Queen kromě jiného i dva monstrózní koncerty. Live Aid, koncert ve Wembley, který sledovalo v londýnském Wembley 72.000 diváků, u televizních obrazovek v šedesáti zemích světa, neuvěřitelné 2 miliardy lidí! Další koncert se konal v rámci festivalu Rock in Rio, na kterém aplaudovalo 250.000 nadšených fanoušků.

V roce 1986 vychází album King Of Magic, na kterém je také Who Wants To Live Forever, píseň k filmu Highlander, která se vyšplhala na absolutní vrchol většiny světových hitparád.

Freddie zpíval i žil naplno. V roce 1987 si odskočil od rocku k opeře, s operní divou Montserrat Caballé píseň Barcelona, podle které je pojmenováno celé album, vydané v roce 1988. Píseň byla vybrána jako hymna LOH V Barceloně v roce 1992, Freddie jí už naživo nezazpíval...

V roce 1989 vychází album Miracle, kritiky zatracované, v měřítku prodejnosti, album úspěšné.

V tomto období se už začínají objevovat spekulace o zdravotním stavu Freddieho Mercuryho. S vypětím sil ještě skládá a zpívá na albu Innuendo. Posledním singlem, vydaným za jeho života je The Show Must Go On. Freddieho stav byl už natolik vážný, že nebyl schopen natočit k písni klip, proto vznikl klip se sestřihem nejúspěšnějších momentů osmdesátých let.

23. listopadu Freddie Mercury veřejně oznamuje, že trpí nevyléčitelnou nemocí, AIDS, den poté, umírá.

Zpopelněn byl v londýnském krematoriu 27. listopadu. Veřejné rozloučení proběhlo 20. dubna 1992 na čtyřhodinovém koncertu na stadionu ve Wembley.

Freddie Mercury si během svých cest zamiloval švýcarské město Montreux. Nádherná příroda, jezero, učarovali nejen Freddiemu a celé skupině Queen, svá alba zde nahrávala nejedna rocková hvězda. na břehu jezera vznikla i slavná Smoke on The Water od Deep Purple. Mentreux se vepsalo jak do života skupiny Queen, tak do jejich tvorby. není proto divu, že právě v Montreux se nachází třímetrová socha Freddieho Mercuryho, jejíž autorkou je britská sochařka českého původu, Irena Sedlecká (od roku 1967 žijící ve Velké Británii). Každoročně se v den narozenin Freddieho Mercury, scházejí fanoušci z celého světa.

V letošním roce, v den nedožitých 70., narozenin tomu nebude jinak. Na setkání s fanoušky nebude samozřejmě chybět ani patron koncertu A TRIBUTE TO FREDDIE MERCURY, pan PETER FREESTONE, bývalý tajemník Freddieho Mercuryho.

Freddie Mercury si zamiloval Montreux, Peter Freestone si zamiloval Českou republiku. Člověk, který stál po boku Freedieho Mercuryho od roku 1979 do jeho smrti v roce 1991, žije již patnáct let v České republice.

Peter FREESTONE převzal záštitu nad koncertem, na kterém vystoupí české pěvecké hvězdy
DAVID KRAUS
KAMIL STŘIHAVKA
ALEŠ BRICHTA
VLADIMÍR HRON
BOHUŠ MATUŠ
DAVID ULIČNÍK
JAROSLAV BŘESKÝ
PRAGUE QUEEN
THE DROPS
WISHMASTERS


Na koncertě zazní všechny zásadní hity skupiny Queen v živém podání všech interpretů, za doprovodu skupiny PRAGUE QUEEN.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
599-1399 Kč 

11.11.2016 19:00 

Michel Winslow

Stand-up
Michel Winslow Fenomenální muž 10 000 hlasů Michael Winslow v listopadu vystoupí v Praze a Brně.
Michael Winslow, legendární seržant Larvelle “Motor Mouth” Jones z populární komediální řady Policejní akademie, hvězda stand-up comedy, se po dvou letech se svojí show vrací do Prahy a poprvé zavítá také do Brna!

Fenomenální muž 10 000 hlasů Michael Winslow v listopadu vystoupí v Praze a Brně
Michael Winslow, legendární seržant Larvelle “Motor Mouth” Jones z populární komediální řady Policejní akademie, hvězda stand-up comedy, se po dvou letech se svojí show vrací do Prahy a poprvé zavítá také do Brna!

Bravurní imitace, napodobování nejrůznějších zvuků, hudby, vyprávění zábavných příběhů i speciální verze závěrečné bojové scény ze Star Wars… to nejlepší z Michaelova mistrovství bude k vidění 9. listopadu v brněnském Sono Centru a 11. listopadu ve velkém sále pražské Lucerny.

Díky mistrovství ve “vokální gymnastice” je Michael Winslow označován jako “human sound machine” nebo muž 10 000 hlasů. Role seržanta Larvella Jonese, jediné postavy, která se objevila ve všech částech Policejní akademie (7 filmů, animovaný a televizní seriál), jej proslavila po celém světě. O nezapomenutelné scény se postaral také ve filmech Spaceballs (Vesmírná tělesa) a Gremlins, v hlavní roli se představil v obou dílech romantické komedie Něžní zmatkáři. Jeho hlasem hovoří několik animovaných postav a sám sebe namluvil v seriálech The Family Guy a The Simpsons. V roce 2015 si Michael Winslow zahrál se dvěma bývalými kolegy z Policejní akademie v hororové sci-fi Lavantula. Na letošní rok je naplánované pokračování s názvem 2Lava 2Lantula.

Show Michaela Winslowa v České republice jsou v angličtině bez tlumočníka, jeho hlasové kreace a pohybová komika jsou totiž bez problémů srozumitelné.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
799-999 Kč 

16.11.2016 19:00 

Jake Bugg

Koncert
Jake Bugg D Smack U Promotion a Red Triangle uvádějí
Jake Bugg / UK
Jake Bugg vydává 17. června nové skvělé album ‘On My One’ na Virgin EMI. Opojný první singl ‘Gimme The Love’, skvělý mix funkových bicích a kvákavé kytary, již zní éterem a zaznamenává velký ohlas. S novou deskou se Jake samozřejmě chystá i na turné a 16.listopadu 2016 odehraje koncert ve velkém sále Lucerny.

Talentovaný mladík Jake Bugg míří s novou deskou do Lucerny

Jake Bugg vydává 17. června nové skvělé album ‘On My One’ na Virgin EMI. Opojný první singl ‘Gimme The Love’, skvělý mix funkových bicích a kvákavé kytary, již zní éterem a zaznamenává velký ohlas. S novou deskou se Jake samozřejmě chystá i na turné a 16.listopadu odehraje koncert ve velkém sále Lucerny.

Nové album je pojmenované podle rčení z Jakeova rodného Nottinghamu a název nemohl být trefnější. Místo “já sám” se tam říká “já jeden.” Jake to komentuje takto: “ V mnoha ohledech to tohle album vystihuje, protože to bylo skoro všechno jen na mně. Vidím to jako další logický krok ve svém vývoji písničkáře. Byla to výzva, ale cítil jsem, že se do toho musím pustit.”

Jake složil všech jedenáct písniček, nahrál většinu nástrojů a produkoval většinu desky (Jacknife Lee produkoval 3 skladby). Výsledek je ohromující. Po neuvěřitelném úspěchu jeho prvních dvou alb – dvouplatinovém debutu z roku 2012 nazvaném prostě ‘Jake Bugg’ a top five albu z roku 2013 ‘Shangri La’ – je Jake jedním z nejtalentovanějších mladých hudebníků v Británii.

Deska se nahrávala v Londýně, Los Angeles a Nottinghamu, vrcholnými písničkami jsou dojemná ‘Love Hope And Misery’ s velkým sborem, dupačka ‘Bitter Salt’, soulová ‘Never Wanna Dance’ i titulní píseň alba.

Přes veškerou svou rozmanitost je srdcem ‘On My One’ blues. “Blues je můj oblíbený žánr,” připouští Jake. “Ať je to soul nebo hip hop, všechno to vyrůstá z blues. Pro mě je blues zpívání o emocích a vyjádření vaší bolesti tak, že to ostatní cítí. V tom je krása té hudby. Když nic jiného, rád bych si myslel, že jsem to na téhle desce dokázal.”

Natočit do jedenadvaceti tři alba není hračka. A natočit desku jako ‘On My One’, která se přelévá z blues do popu, z rapu do folku a ze soulu do country prostřednictvím vynikajících písniček je už mistrovský tah. Užijte si jízdu!
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
802 Kč(www.jakebugg.com)

20.11.2016 19:00 

The Lumineers

Koncert
The Lumineers THE LUMINEERS (US) vystoupí poprvé v Praze

Americká kapela The Lumineers vystoupí poprvé v Praze. Uvidíme je 20. listopadu ve Velkém sále Lucerny.

The Lumineers vydali v roce 2013 stejnojmenné debutové album The Lumineers, za které byli hned dvakrát nominováni na prestižní cenu Grammy. S písněmi Ho Hey či Stubborn Love se probojovali na nejvyšší příčky hudebních žebříčků. Zakladatelé kapely – Wesley Schultz a Jeremiah Fraites složili píseň The Hanging Tree do filmu Hunger Games, která se stala světovým hitem. Tento týden v pátek 8. dubna vydají dlouho očekávané album Cleopatra. Folk rocková kapela nám dokáže svůj talent již v listopadu tohoto roku.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
850 Kč(thelumineers.com)

15.12.2016 20:00 

Janek Ledecký - vánoční koncert

Koncert
Janek Ledecký - vánoční koncert SLIBY SE MAJ PLNIT O VÁNOCÍCH PO DVACETI LETECH. JANEK LEDECKÝ VYRAZÍ NA JUBILEJNÍ VÁNOČNÍ TURNÉ

Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Pěkná, pěkná, pěkná a samozřejmě Sliby se maj plnit o Vánocích. To je program, se kterým populární zpěvák Janek Ledecký dokáže vždy před Vánocemi vyprodávat sály v Česku. Na sklonku letošního roku se s populárním programem vrátí do českých měst po dvacáté. Navíc letos uplyne i 20 let od vydání alba Sliby se maj plnit o Vánocích a devět dalších. A protože si takové dvojité jubileum vyžaduje něco speciálního, vrcholem turné bude tentokrát vystoupení ve velkém sále pražské Lucerny 15. 12. 2016.

Vánoční turné Janka Ledeckého nabízejí sérii koncertů s pravou sváteční atmosférou. Ani letošní rok se tradice nezmění. V každém městě zpěvák přivítá speciálního hosta a tamější dětský pěvecký sbor. „Za doprovodu předního českého smyčcového kvartetu M. Nostitz Quartet a Jankových hudebních kolegů baskytaristy Davea Mendéze a bubeníka Hanze Sedláře, které doplní dívčí vokály, lidé uslyší nejen písně Ryba rybě, Sliby se maj plnit o Vánocích, ale také Pěkná, pěkná, pěkná a samozřejmě i několik písní od zahraničních autorů, ke kterým Janek chová úctu, jako jsou Bob Dylan, Sting a další,“ popisuje promotérka koncertu Hana Petřinová.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
290-690 Kč(www.ledecky.cz)

18.12.2016 19:00 

Helena Vondráčková

Vánoční koncert
Helena Vondráčková Vánoční koncert Heleny Vondráčkové se uskuteční jako obvykle na Zlatou neděli - 18.12.2016
  290-2490 Kč(www.vondrackova.cz)
Pořadatel akce: Agentura MM

19.12.2016 19:00 

Dagmar Pecková a Štěpán Rak - Společně a vánočně

Koncert
Dagmar Pecková a Štěpán Rak - Společně a vánočně SPOLEČNĚ a VÁNOČNĚ

DAGMAR PECKOVÁ a ŠTĚPÁN RAK

Hana Maciuchová
Bára Hrzánová
Alfred Strejček
Jan Matěj Rak

ORCHESTR BAROCCO SEMPRE GIOVANE
WIHANOVO KVARTETO
a další

Jsou setkání a zážitky, které proměňují život...

Poprvé se spolu potkají na pódiu pražské Lucerny světová operní diva DAGMAR PECKOVÁ a neméně světově proslulý kytarista a skladatel ŠTĚPÁN RAK.

Bude to setkání dvou velkých osobností, které se dotýkají duše hudby. Zazní vánoční písně i slavné hudební kompozice, které nás v předvánočním čase propojí se všemi citlivými lidmi této planety.

Buďte při tom!

19. a 20.12.2016 v 19 hod se SPOLEČNĚ A VÁNOČNĚ můžeme dočkat obdarování, na jaké se nezapomíná! Spolu s oběma protagonisty vystoupí i další významné osobnosti hudebního i divadelního světa a renomovaná hudební tělesa.
Hana MACIUCHOVÁ, Jan-Matěj RAK, BAROCCO SEMPRE GIOVANE, WIHANOVO KVARTETO.

Adventním setkáním vás slovem a flétnou provede Alfred STREJČEK.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
790-2490 Kč 

20.12.2016 19:00 

Dagmar Pecková a Štěpán Rak - Společně a vánočně

Koncert
Dagmar Pecková a Štěpán Rak - Společně a vánočně SPOLEČNĚ a VÁNOČNĚ

DAGMAR PECKOVÁ a ŠTĚPÁN RAK

Hana Maciuchová
Bára Hrzánová
Alfred Strejček
Jan Matěj Rak

ORCHESTR BAROCCO SEMPRE GIOVANE
WIHANOVO KVARTETO
a další

Jsou setkání a zážitky, které proměňují život...

Poprvé se spolu potkají na pódiu pražské Lucerny světová operní diva DAGMAR PECKOVÁ a neméně světově proslulý kytarista a skladatel ŠTĚPÁN RAK.

Bude to setkání dvou velkých osobností, které se dotýkají duše hudby. Zazní vánoční písně i slavné hudební kompozice, které nás v předvánočním čase propojí se všemi citlivými lidmi této planety.

Buďte při tom!

19. a 20.12.2016 v 19 hod se SPOLEČNĚ A VÁNOČNĚ můžeme dočkat obdarování, na jaké se nezapomíná! Spolu s oběma protagonisty vystoupí i další významné osobnosti hudebního i divadelního světa a renomovaná hudební tělesa.
Hana MACIUCHOVÁ, Jan-Matěj RAK, BAROCCO SEMPRE GIOVANE, WIHANOVO KVARTETO.

Adventním setkáním vás slovem a flétnou provede Alfred STREJČEK.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
790-2490 Kč 

22.12.2016 19:00 

Disco Night

Diskotéka
Disco Night Zpátky do sedmdesátek a osmdesátek v čele s legendárními DJ´s a s Michalem Davidem. První ročník Disco Night! podpoří pacienty s nemocí motýlích křídel. Přijďte zapařit a užít si multimediální show s nádechem Vánoc. Akci vás provede Marek Vašut. Vyhlášení krále a královny DISCO – kostýmy vítány.

Zavzpomínat na mladá léta, zapařit na retro diskotéce a podpořit charitativní organizaci Debra, která pomáhá pacientům s nemocí motýlích křídel. To vše můžete v jediný den na jediném místě. Krátce před vánočními svátky,
22. prosince 2016, se ve Velkém sále pražské Lucerny uskuteční první benefiční diskotéka ve stylu 70. a 80. let s názvem Disco Night!

Retro pecky na diskotéce zahrají slavní DJ´s ze sedmdesátých a osmdesátých let, kteří byli zvyklí vyprodat a bavit celou Lucernu. Nyní se o to pokusí znovu desítka z nich – Tomáš Krejčí, Miloš Skalka, Martin Vysušil, Luděk Formánek, Miloš Klikar, Michal Viktořík, Jiří Fryc, Jiří Pošta, Břetislav Vlček, Jaroslav Zelinger či Pavel Černocký. Chybět nebude ani ikona doby, zpěvák Michal David.

Celý večer bude laděn do slavnostní vánoční atmosféry. Chybět nebude soutěž o DISCO krále a královnu, proto kostýmy a účesy vyladěné do doby jsou vítány. Součástí večera bude i LCD obrazovka promítající tematické klipy, scany fotografií a spoty připomínající Disco 70 a 80 let. Kompletní výtěžek ze vstupného půjde ve prospěch účtu asociace DEBRA ČR.

Multimediální disco show bude moderovat Marek Vašut. Na podiu se ale setkáte i s Jitkou Čvančarovou a dalšími tvářemi DEBRA ČR.

Režie: Marek Ciccotti
Moderátor: Marek Vašut
Hvězda Večera: Michal David
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
590 Kč 

30.12.2016 19:00 

Galavečer profesionálního boxu a K1

Box
Galavečer profesionálního boxu a K1
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
499 Kč 

13.1.2017 19:00 

3. ročník večera plného zábavy ERSI for Farma

Benefiční akce
 
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
190-490 Kč 

2.2.2017 19:00 

Rae Sremmurd (US)

Koncert
 V prodeji od pátku, 23. září, v 10 hodin

Rae Sremmurd jsou na současné americké hip hopové scéně jedním z nejskloňovanějších jmen. Letos vydali svou druhou desku SremmLife 2, kterou podpoří evropským turné se zastávkou v Praze.

Vystoupí 2. února 2017 ve Velkém sále Lucerny.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
  

1.4.2017 20:00 

Smokie (UK)

Koncert
Smokie (UK) Miláčci českého publika SMOKIE se po dvou letech vracejí do Brna a Prahy!

V roce 2015 oslavili se svými fanoušky v Praze, Brně a Ostravě 40 let na scéně a nyní se po dvou letech znovu vracejí do ČR! Glamrocková formace Smokie zavítá v pátek 31.3.2017 do moderního brněnského sálu Sonocentrum a v sobotu 1. dubna pak rozezvučí Velký sál pražské Lucerny. Písničky Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol jsou dodnes hity, jejichž melodie mají v uších generace posluchačů a které dosud nevymizely z playlistů rozhlasových stanic. O popularitě svědčí i fakt, že některé z hitů se v Česku dočkaly dokonce svých coververzí (jmenujme např. Alenka v říši divů od Karla Zicha, Mýdlový princ od Václava Neckáře či Prohrát není žádná hanba od Argemy).

Vstupenky v ceně od 890 v Brně a 790 Kč v Praze jsou v prodeji exkluzivně v síti Ticketpro. Více informací na www.brnokoncert.cz.

Počátky kapely se datují do roku 1965, kdy na gymnáziu v anglickém městě Bradford vznikla skupina v čele se zpěvákem Chisem Normanem. Kapela několikrát změnila svůj název – Yen, Essence, Elizabethans, Smokey, až v polovině 70. let zvoli název Smokie, pod kterým vystupují dodnes.

Smokie v prvních letech své existence vystupovali pouze v malých klubech v okolí svého bydliště. Brzy však jejich popularita začala stoupat, vydali několik singlů, absolvovali různá televizní vystoupení i menší turné. V roce 1975 si mladých muzikantů všimnul vlivný producent Nicky Chin a ujal se jich. Smokie vydali své debutové album a následně ovládli světové hitparády! První singl nového alba „If you think you know how to love me“ se brzy stal hitem, následovalo s obrovským úspěchem „Don´t play your rock´n´roll to me“ a Smokie se rychle zařadili ke světové hudební elitě a takovým hvězdám 70. let, jako jsou Pink Floyd nebo Rolling Stones!

Za svou existenci glam rockoví Smokie vydali přes dvě desítky studiových alb, nechybějí samozřejmě ani kolekce největších hitů a živá alba. Od roku 1996 skupinu tvoří: Mike Craft - hlavní zpěvák, kytara; Mick McConnell - hlavní kytara, zpěvák; Terry Uttley - basová kytara, zpěvák; Steve Pinnell - bubny; Martin Bullard - klávesové nástroje.

Začátek programu, jehož hlavními hvězdami budou Smokie, je v Brně plánován od 19,30 hodin, v Praze pak od 20 hodin.
Program pražského koncertu rozšíří speciální host KEKS. Kapela KEKS působí na naší rockové scéně již přes 30 let. Koncertuje v sálech a v hudebních klubech po celé ČR s vlastními skladbami, rockovými vypalovačkami i ploužáky. Dále kapela vystupuje na významných festivalech, jako je Votvírák, Sázavafest, Benátská noc a další.
 Vstupenky online Koupit vstupenky
Prodejní místa Ticketpro
790-1690 Kč(www.brnokoncert.cz)


 
(Hlavní stránka)  (Program)  (Koncerty a akce)  (Plesy)  (Vstupenky)  (Mapa sedadel)  (Informace pro pořadatele akcí)  (Jak k nám?)  (Galerie fotografií)  (Virtuální prohlídka)  (Kontaktujte nás) (Palác Lucerna
(lucpra.com)